Zlatohosrsko - Vítejte v kraji pokladů

Webkamera Menu
Aktuality

Jiří Juráš: „Bláznivá sezóna s rekordním létem. Teď vzhlížíme k Mistrovství Evropy 2021…“

26. 11. 2020
Jiří Juráš: „Bláznivá sezóna s rekordním létem. Teď vzhlížíme k Mistrovství Evropy 2021…“

Když odstartoval rok 2020 asi nikdo ještě netušil, jak může poznamenat virus COVID 19 společenský chod na celém světě. I u nás bylo toto slovo tím nejskloňovanějším po celou dobu letošní turistické sezóny. Rozjezd vypadal velmi nadějně a předznamenával další nárůst návštěvníků v našem regionu oproti předešlým letům. Bohužel ostrý start hned poznamenalo nutné uzavření všech turistických cílů. Zjednodušeně řečeno s podzimními omezeními nám byla pokrácena sezóna o 2 měsíce!

Cestovní ruch a služby v něm obecně jsou a budou jedny z nejpostiženějších oblastí covidové krize. V našem případě se jedná o výpadek několika statisíců korun. Není to ale v žádném případě nic, co by jakkoliv omezilo nebo ohrozilo činnost naší organizace. I když forma organizace nám neumožňuje čerpat jakékoliv kompenzace. Pokud se ohlédneme za návštěvností v prázdninovém čase (červenec a srpen) statistiky prodejů vstupenek ukazují nárůst oproti roku 2019 zejména na rozhledně a v Poštovní štole. Celkový počet prodaných vstupenek za červenec a srpen na všech cílech dohromady se loni blížil 30 tisícům, letos jsme se dostali na téměř 32,5 tisíce. Jsou to ale počty prodaných vstupenek. Samotná návštěvnost těchto míst byla mnohem vyšší. Rozhodně se na návštěvnosti podepsalo také mnoho faktorů. Od omezení cestování do zahraničí až po výraznou mediální podporu tuzemského cestovního ruchu. Novinky pro letošní sezónu ve smyslu prodloužení otevíracích dob také zafungovaly a budeme v nich pokračovat i příští rok. Další novinky chystáme. Jednoznačným vyvrcholením sezóny příští bude Mistrovství Evropy v rýžování zlata, které se uskuteční v termínu 25. -28. 8. 2021. Co se týká dalších akcí…pracujeme na nich s opatrností a otazníky co bude. Určitě vás budeme včas informovat. Veškeré dění u nás můžete sledovat na našem webu a sociálních sítích.

Závěrem bych chtěl srdečně a rád poděkovat za letošní mimořádné úsilí všem kolegům a brigádníkům. Za podporu velmi děkujeme také zřizovateli, zastupitelkám, zastupitelům, podporovatelům a v neposlední řadě také všem návštěvníkům, kteří k nám přijeli. Moc děkujeme a budeme se těšit snad v normální sezóně 2021…
Klidné Vánoce a v novém roce hlavně zdraví a štěstí všem!

Jiří Juráš
ředitel Zlatohorsko kraj pokladů, příspěvková organizace
www.krajpokladu.cz